Аспідістра

Аспідістра

Рід поєднує 8 видів безстебельних

вічнозелених декоративно-листяних

рослин родини лілових.

Батьківщиною є Східна Азія де вона росте в прохолодних, сильно затінених лісах. Через велику кількість густо виростаючих прикореневих листків аспідістра одержала народну назву «дружня сімейка».

Аспідістра — багаторічна вічнозелена трав’яниста рослина, яка не має наземного прямостоячого стебла. Кореневище хрящевидне, щільне, коротке, наполовину сховане під землею. З нього вертикально вгору, на досить довгих черешках відростають темно-зелені глянсеві листки. У деяких різновидів на листках є білі й жовті смуги. Листкова пластинка варіюється від ланцетної до довгастої та лінійної форми, до 50-80 см довжиною. Квітки сидячі, розташовані біля самої основи рослини на кореневищі. Квітки оригінальні, але малопривабливі. Вони нагадують невеликі, розкриті, чашоподібні (до 2,5 см у діаметрі) дзвіночки темно-лілового кольору. Плід ягодоподібний, однонасінний.

Лікувальні властивості Аспідістри: Аспидистра має цілющі властивості і у себе на батьківщині широко використається в народній медицині. Використовують відвари зі всіх органів рослини. Їх застосовують при судомах, шлунково-кишкових захворюваннях, діареї, болях у м’язах і каменях у нирках.

Категорично заборонене самостійне лікування!

Аспідістра висока (Aspidistra elatior) – єдиний вид, який вирощується у кімнатному квітництві. Це безстебельна рослина, висотою 50-60 см, з подовжено-еліптичними, темно-зеленими листками на довгих черешках. У культурі часто зустрічається декоративна строкатолиста форма аспідістри з листками, розмаїтими білими, кремовими або жовтими поздовжніми смугами. У кімнаті рослина зацвітає рідко малодекоративними одиночними жовто- або темно-бурими квітками. Штучно запилюючи квітки, можна одержати ягоди грушеподібної форми, завбільшки з голубине яйце.

У кімнатах як декоративно-листяна рослина цінується за свою виняткову невибагливість і витривалість: добре переносить протяги, температурні коливання та нестачу світла, стійка до пилу. Строкатолисті форми більш примхливі.

Догляд за рослиною

Місце розташування: аспідістра – невибаглива, тіневитривала рослина, придатна для озеленення приміщень північної, північно-східної та північно-західної експозиції. Може рости в глибині кімнати далеко від вікон. Білий-строкатий різновид вимагає більше світла, ніж рослини із зеленими листками.

На літо «дружню сімейку» можна виставити на балкон або терасу. Не слід виносити відразу з темної кімнати на яскраве сонце, краще розташувати рослину в тіні дерев.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: